A legjobb online élmény érdekében cookie-kat használunk. Tekintse meg cookies szabályzatunkat.

Olcsó telefonja van? Nem gond, a Google kitalált egy teljesen új Androidot, hogy gyors legyen!

Megszokhattuk már, hogy az új Androidok mindig erősebb telefont követelnek, ezért is kellemes a hír, amely a most zajló Google fejlesztői konferenciáról érkezett: az olcsó, kis teljesítményű telefonokra gondolva adják ki a küszöbön álló Android O könnyített változatát, az Android Gót. Saját operációs rendszert kapnak tehát az egészen olcsó androidos telefonok.

 

Optimalizált appokkal és átalakított Play Store-ral fog érkezni a Google Android Go nevű új rendszere (az Android O egy változata), amelyet azzal a bejelentéssel együtt tettek közzé, hogy immár meghaladta a 2 milliárdot azon aktívan használt eszközök száma, amelyeken Androidot futtatnak.

 

Úgy tűnik, ez nem elég a Google-nek, és legalább még egymilliárddal növelné ezt a számot, a most bejelentett operációs rendszert ugyanis a kifejezetten olcsó, kis teljesítményű, csekély tárolóhelyű, és maximum 1 GB RAM-mal szerelt, limitált adatforgalmat elérő készülékekre szánják. Az ilyen eszközök elsősorban a fejlődő országokra jellemzők.


A Google három területre összpontosít az új rendszernél, a kevesebb memóriát, kisebb tárhelyet használó appokra, amelyek csekélyebb adatforgalom mellett is működőképesek. Optimalizálja saját appjait, például a YouTube-ot, a Chrome-ot, a Gboardot. A YouTube Go, a YouTube optimalizált változata: van benne előnézet, amellyel azelőtt felmérhető, hogy mi van a videóban, mielőtt még betöltenénk azt. Amennyiben a felhasználó eldönti, hogy megnézi a videót, még a lejátszás előtt beállíthatja annak minőségét. Ha wifin van, letöltheti a videót, és később megnézheti. Arra is van lehetőség, hogy P2P átvitellel több Android Gó-s eszköz között is megosszák a klipet.

 

A Google Play áruház kiemeli majd azokat az appokat, amelyeket speciálisan az ilyen, gyenge eszközök számára készítettek, de a felhasználó természetesen hozzáfér a teljes alkalmazás-választékhoz. Az Android Go 2018-ban lesz elérhető az egészen olcsó eszközök számára.

 

Forrás: hvg.hu

Archívum

Az okostelefon, mint csírahordozó mobileszköz

A személyi higiénia különösen felértékelődött napjainkban. Valószínűleg soha annyi kézfertőtlenítő nem volt még napi szinten használatban, mint manapság. Flakon, tubus, vagy kendő minden táskában egy-egy, a kabátzsebben, az íróasztalon, az autóban is egy, vagy éppen a neszeszert visszük mindenhova magunkkal, amiben persze kézápoló is van, hiszen a bőrt igénybe veszi a szokottnál gyakoribb kézmosás és kézfertőtlenítés. Mindennek az igyekezetnek azonban akkor van igazán értelme, ha azokat az eszközeinket is tisztán tartjuk és rendszeresen fertőtlenítjük, amiket napi szinten és gyakran használunk. Ezen eszközök közül is kiemelkedik a használatának gyakorisága és sokrétűsége miatt az okostelefon. Hiába a gondosan fertőtlenített kéz, ha az okostelefon nincs rendszeresen tisztítva és fertőtlenítve, hiszen a vírusok hordozójaként funkcionál. Nézzük meg hát miért is fontos tisztántartani és fertőtleníteni az okostelefont!

2020-11-17

Digitális kollégák és a biztonság, Home Office-ban

Azok számára, akik eleve otthonról dolgoznak, vagy a munkahelyükön virtuális munkakörnyezetben tartják a kapcsolatot a projektekben résztvevőkkel, nem annyira idegen a jelenlegi helyzet. Azok számára azonban, akiktől mindez távol áll, nem egyszerű megszokni azt, hogy mennyire ki vannak szolgáltatva a digitális „kollégák”, azaz a laptopok, tabletek, okostelefonok teherbírásának, sem pedig azt, hogy az egész életük fenekestől felfordult. Amikor dolgozunk, magától értetődő, hogy nem foglalkozunk otthoni dolgokkal. Hiszen, dolgozunk. Nem ugrunk haza mosogatni, vagy feltenni az ebédet, és azért sem, hogy a mosógépből a szárítógépbe átpakoljuk a ruhákat. A gyerekek iskolában, óvodában vannak, nem igénylik állandó felügyeletünket és nem hozzánk fordulnak a problémáikkal. A kényszerű home office éppen ezért nagyon is kényelmetlen és feszült szituációkat eredményezhet. Nézzük hát, hogyan tehetjük egyszerűvé azt, ami bonyolultnak látszik, és hogyan óvhatjuk meg mindeközben magunkat és extra terhelésnek kitett digitális eszközeinket.

2020-05-18

Egységes töltőportok lehetnek az EU-ban

 

Az Európai Parlament ez év elején vizsgálja meg annak a lehetőségét,

hogy hogyan lehetne egységesíteni a mobiltelefonok, tabletek, e-book olvasók és egyéb hordozható eszközök töltőportjait.

Ettől egyrészt csökkenteni szeretnék a keletkező elektronikai hulladék mennyiségét,

másrészt a polgárok életét is könnyebbé kívánják tenni.

Az EU becslései szerint évente óriású mennyiségű, 51 000 tonna elektronikus hulladék keletkezik a 28 tagállamban.

2020-02-05

Mit tegyünk, ha vízbe esett a mobiltelefon?

Bárkivel megtörténhet, hogy vizes lesz a mobiltelefon készüléke. Elázik egy zápor idején, beleesik a medencébe, valaki feldönt egy poharat és ráömlik a folyadék a telefonra stb. Néhány praktikus ötletet összeszedtünk, hogy mit tehetünk kétségbeesés nélkül.

2019-09-25

Lefekvés előtti mobilozás

Te is a telefonodat nyomkodod elalvás előtt? Rosszul teszed!

2018-12-03

Lépj velünk kapcsolatba